معرفی کتاب

9 کتاب برای یادگیری موثر زبان انگلیسی

9 books to improve the English language

اگر در حال یادگیری زبان انگلیسی هستید، منابع زیادی در دسترس است که انتخاب صحیح آن می تواند بسیار دشوار باشد. شاید قبلاً تصمیم گرفته باشید که یک کتاب انتخاب خوبی برای شماست (و اشتباه نمی کنید!).

ما تعدادی از بهترین کتاب ها را برای یادگیری زبان انگلیسی گردآوری کرده ایم که می تواند برای هر نوع زبان آموزی مفید باشد. مهم نیست که سطح یا اهداف زبانی شما چیست، مطمئناً چیزی را پیدا خواهید کرد که برای شما مناسب باشد.

انگلیسی به زبانی برای ارتباطات بین المللی تبدیل شده است. این یک ضرورت برای تجارت، مسافرت و حتی علایق تخصصی مانند بازی، موسیقی و بسیاری موارد دیگر است. این زبان با 1425 میلیارد سخنور، تبدیل به پرگویش ترین زبان دنیا شده است. نه به این دلیل که بیشترین زبان مادری را دارد، بلکه به این دلیل که بسیاری از مردم اکنون آن را به عنوان زبان دوم یا سوم صحبت می کنند.

پیک زبان

حتی اگر قصد زندگی در یک کشور انگلیسی زبان را ندارید، یادگیری زبان انگلیسی می تواند مزایای زیادی داشته باشد. یکی از رایج ترین دلایلی که مردم این زبان را یاد می گیرند، فرصت های شغلی است.

شرکت ها جهانی تر از همیشه هستند و افرادی را از سراسر جهان استخدام می کنند. چندین شرکت بزرگ که در خارج از یک کشور انگلیسی زبان مستقر هستند، از جمله نوکیا، رنو، و سامسونگ، انگلیسی را زبان مشترک شرکتی خود کرده‌اند.

انگلیسی نیز زبان اینترنت است. 52 درصد از وب سایت ها به زبان انگلیسی نمایش داده می شوند. صحبت کردن به این زبان به شما این امکان را می دهد که به بسیاری از وب سایت ها و اطلاعات بیشتر از همیشه دسترسی داشته باشید. و اگر از بازی لذت می برید، بسیاری از شرکت کنندگان در بازی های ویدئویی چند نفره به زبان انگلیسی ارتباط برقرار می کنند تا بتوانند با کاربران از هر کجای دنیا بازی کنند.

بهترین کتاب ها برای یادگیری زبان انگلیسی کدامند؟

برای یافتن بهترین کتاب ها برای یادگیری زبان انگلیسی، در اینترنت جستجو کردیم تا گزینه های محبوب برای زبان آموزان انگلیسی در سراسر جهان را پیدا کنیم. ما هر کتاب را مرور کردیم و دیدیم چه چیزی خوب است و خوانندگان چه فکری درباره آن داشتند. سپس، فهرست زیر را گردآوری کردیم و نقاط قوت هر کتاب را نشان دادیم و چه کسی می‌تواند از استفاده از آن سود ببرد.

در زیر بهترین کتاب ها برای یادگیری زبان انگلیسی را خواهید یافت. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هر یک از کتاب ها یک پاراگراف به پایین بروید.

 1. بهترین کتاب انگلیسی کلی برای همه English for Everyone
 2. بهترین کتاب برای یادگیری خودآموز انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی Learning English as a Foreign Language for Dummies
 3. بهترین کتاب برای زبان آموزان پیشرفته انگلیسی استفاده عملی انگلیسی Practical English Usage
 4. بهترین کتاب برای مجموعه های انگلیسی مجموعه های انگلیسی در حال استفاده  English Collocations in Use
 5. بهترین کتاب برای Vocabulary کتاب کار واژگان ساز The Vocabulary Builder Workbook
 6. بهترین کتاب برای خواندن داستان های کوتاه به زبان انگلیسی برای مبتدیان Short Stories in English for Beginners
 7. بهترین کتاب برای نوشتن ESL رایتینگ متوسط ​​/ پیشرفته ESL Intermediate/Advanced Writing
 8. بهترین کتاب برای گفتگوهای مکالمه انگلیسی پیشرفته آمریکایی انگلیسی Advanced English Conversation Dialogues
 9. بهترین کتاب برای افعال عبارتی 100 فعل عبارتی برای یادگیری برای زندگی 100 Phrasal Verbs to Learn for Life

 

English for Everyone (انگلیسی برای همه)

English for Everyone بهترین کتاب برای یادگیری زبان انگلیسی است زیرا همه می توانند از آن استفاده کنند. کتاب کاملاً به زبان انگلیسی است، اما مطالب با تصاویر، نمودارها و توضیحات رنگی ارائه شده است تا دستورالعمل ها و مثال ها واضح باشد. این کتاب دارای واحدهایی است که به راحتی قابل دنبال کردن هستند، همراه با یک کتاب تمرین برای تقویت آنچه یاد می گیرید.

 

English for Everyone (انگلیسی برای همه)

این مجموعه شامل کتاب درسی سطح 1 و 2 و کتاب تمرین است. اگر زبان آموز پیشرفته تری هستید، English for Everyone یک مجموعه متوسط ​​تا پیشرفته نیز دارد. آهنگ های صوتی در وب سایت و از طریق یک برنامه موجود است.

ویژگی های کلیدی

 • کتاب درسی و تمرین برای سطوح 1 و 2
 • نمایش تصویری گرامر و واژگان
 • صدا در وب سایت و برنامه موجود است

Learning English as a Foreign Language for Dummies (یادگیری زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی برای آدمک ها)

کتاب مناسب خود آموز

یادگیری زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی برای Dummies یک گزینه عالی است اگر می خواهید خودآموز این زبان را مطالعه کنید. تمام دستورالعمل‌ها به زبان انگلیسی نوشته شده‌اند، بنابراین بهتر است  کمی با انگلیسی آشنا شده باشید.

در واقع، فصل اول “شما قبلاً کمی انگلیسی می دانید” نام دارد. هر فصل از کتاب واژگان و دستور زبان را آموزش می دهد تا به شما کمک کند در موقعیت های روزمره دور شوید.

 

Learning English as a Foreign Language for Dummies (یادگیری زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی برای آدمک ها)

همچنین نکات تلفظی و همچنین عبارات رایج و مفیدی وجود دارد. ضمائم شامل افعال عبارتی ضروری و فهرستی از افعال بی قاعده است. اگر می خواهید با سرعت خودتان یاد بگیرید یا اگر برای سفر به یک کشور انگلیسی زبان آماده می شوید، این کتاب یک انتخاب عالی است. بسیاری این کتاب را برای یکی از اعضای خانواده که می‌خواست انگلیسی را در خانه یاد بگیرد، خریدند.

ویژگی های کلیدی

 • گرامر، واژگان، اسپیکینگ و موارد دیگر را بیاموزید
 • در موقعیت های روزمره بر ارتباطات تمرکز کنید
 • بخش هایی که عبارات رایج، افعال عبارتی، افعال بی قاعده و موارد دیگر را آموزش می دهند

 

Practical English Usage (کاربرد عملی انگلیسی)

بهترین برای زبان آموزان پیشرفته انگلیسی

Practical English Usage کتاب مرجعی است که برای زبان آموزان پیشرفته انگلیسی یا کسانی که برای آزمون گواهینامه آماده می شوند بهترین است. به 2 بخش گرامر و واژگان تقسیم می شود. این کتاب توضیحات گرامری مفصلی از موضوعاتی که دانش آموزان اغلب با آن دست و پنجه نرم می کنند ارائه می دهد. بخش دوم به تفاوت های ظریف برخی از کلمات واژگان اختصاص دارد.

Practical English Usage (کاربرد عملی انگلیسی)

بسیاری از دانش آموزان از این کتاب برای مطالعه در آزمون TEFL یا CELTA در میان دیگران استفاده می کنند. توجه به این نکته ضروری است که این کتاب مرجعی برای کمک به پاسخگویی به سوالات در مورد موضوعات پیشرفته است.

این به معنای یک دوره یا کتاب تمرینی مستقل نیست. بسیاری از افرادی که این کتاب را خریداری کردند، این کتاب را از یک دوست یا یک موسسه آموزشی که به آنها توصیه کرده اند, می باشند.

ویژگی های کلیدی

 • به دو بخش گرامر و واژگان تقسیم می شود
 • توضیحات مفصل
 • مفید برای آمادگی آزمون TEFL، CELTA، و دیگر

 

English Collocations in Use (ترکیب های انگلیسی در حال استفاده)

بهترین برای مجموعه های انگلیسی

English Collocations in Use عبارات پیچیده ای را آموزش می دهد که افراد بومی می دانند اما می تواند برای زبان آموزان انگلیسی دشوار باشد. مجموعه ها کلماتی هستند که اغلب با هم گروه بندی می شوند.

گاهی اوقات هیچ قانونی وجود ندارد که چرا اینگونه گفته می شود، اما فقط “درست” به نظر می رسد. به عنوان مثال، کسی می تواند “گریه کند.” به معنای واقعی کلمه، معنی ندارد، اما یک عبارت رایج است که استفاده می شود.

English Collocations in Use ترکیب های انگلیسی در حال استفاده

English Collocations in Use عباراتی مانند این را به شیوه ای سرگرم کننده و جالب آموزش می دهد. این شامل برخی از بهترین عباراتی است که می توانید یاد بگیرید اگر می خواهید شبیه یک زبان مادری به نظر برسید. همچنین یک منبع عالی برای دانش آموزانی است که برای امتحان کمبریج یا آیلتس آماده می شوند. منتقدان فکر می‌کردند که کتاب کتاب جالبی است، اما برای بزرگسالان، نه کودکان.

ویژگی های کلیدی

 • ترکیبات/عبارات رایج انگلیسی را بیاموزید
 • عالی برای سطح متوسط ​​(B1-B2)
 • بیشتر شبیه یک زبان مادری است

 

The Vocabulary Builder Workbook (کتاب کار واژگان ساز)

بهترین برای واژگان

کتاب کار واژگان ساز برای افرادی که انگلیسی زبان مادری هستند به دنبال بهبود واژگان خود برای آمادگی آزمون ایجاد شده است. اما همچنین ابزار مفیدی برای دانش آموزان ESL است که به سطح پیشرفته ای رسیده اند و برای نوشتن یا اهداف حرفه ای نیاز به یادگیری واژگان جدید دارند.

The Vocabulary Builder Workbook کتاب کار واژگان ساز

با این کتاب، 1400 کلمه ضروری را یاد خواهید گرفت. همانطور که از نام آن مشخص است، این یک کتاب کار است، بنابراین فعالیت ها و سوالات تمرینی وجود دارد که به شما کمک می کند کلمه را در یک زمینه طبیعی یاد بگیرید و آن را به خاطر بسپارید. افرادی که کتاب را خریداری کردند از طرح بندی و تعاریف کلمات و آزمون های تمرینی خوششان آمد.

ویژگی های کلیدی

 • 1400 لغت پیشرفته لغات را بیاموزید
 • تمریناتی را برای کمک به احتباس تمرین کنید
 • عالی برای آمادگی آزمون

 

Short Stories in English for Beginners (داستان های کوتاه به زبان انگلیسی برای مبتدیان)

بهترین برای خواندن

داستان های کوتاه به زبان انگلیسی برای مبتدیان شامل 8 داستان است تا شما را با خواندن به زبان انگلیسی آشنا کند. داستان ها ژانرهای مختلفی را پوشش می دهند و خواندن آنها سرگرم کننده است. آن‌ها بر رایج‌ترین کلماتی که استفاده می‌شوند تمرکز می‌کنند و دیالوگ‌هایی با صدای طبیعی دارند، بنابراین می‌توانید ببینید مردم چگونه انگلیسی صحبت می‌کنند.

Short Stories in English for Beginners داستان های کوتاه به زبان انگلیسی برای مبتدیان

هر داستان دارای فهرست کلمات، خلاصه داستان و سؤالات درک مطلب است که برای درک آن بررسی می شود. علاوه بر کتاب سطح مبتدی، گزینه ای برای زبان آموزان متوسط ​​نیز وجود دارد. افرادی که کتاب را خریدند با داستان های جالب و روشی سرگرم کننده برای تمرین زبان انگلیسی روبرو شده اند.

ویژگی های کلیدی

 • 8 داستان از ژانرهای مختلف
 • خلاصه داستان هر داستان
 • سوالات درک مطلب برای بررسی درک

 

ESL Intermediate/Advanced Writing (متوسط ​​/ پیشرفته نوشتن ESL)

بهترین برای نوشتن

ESL Intermediate/Advanced Writing یک منبع عالی برای ارتقای سطح نوشتار شماست. این کتاب شامل دروس با توضیحات کامل و همچنین جملات مثال و تمرین است. علاوه بر درس ها، واژه نامه ای از اصطلاحات کلیدی، موضوعات انشا تمرینی و غیره نیز وجود دارد.

ESL Intermediate Advanced Writing متوسط ​​ پیشرفته نوشتن ESL

این کتاب روشی موثر برای بهبود رایتینگ در آمادگی برای آزمون تافل است که دارای دو وظیفه رایتینگ مجزا می باشد. همچنین برای کسی که در یک شرکت بین المللی کار می کند و نیاز به مکاتبات صحیح با همکاران دارد مفید است. اساتید موافق بودند که برای آمادگی آزمون و همچنین یادگیری عمومی ESL مفید است. ببینید آیا این کتاب برای شما مناسب است یا خیر.

ویژگی های کلیدی

 • درس های مفصلی که مباحث گرامر پیشرفته و نوشتاری را توضیح می دهد
 • تمرینات و موضوعات انشا را تمرین کنید
 • برای آمادگی آزمون تافل مفید است

 

Advanced English Conversation Dialogues (گفتگوهای مکالمه انگلیسی پیشرفته)

بهترین برای انگلیسی آمریکایی

گفتگوهای مکالمه انگلیسی پیشرفته به گونه ای طراحی شده است که صحبت کردن و درک شما را به سطح بالاتری برساند. این کتاب شامل بسیاری از اصطلاحات و عبارات مفیدی است که زبان‌آموزان بومی می‌دانند، اما زبان‌آموزان انگلیسی ممکن است با آن‌ها مشکل داشته باشند. 30 دیالوگ وجود دارد که نحوه استفاده طبیعی از عبارات کلیدی را نشان می دهد.

Advanced English Conversation Dialogues گفتگوهای مکالمه انگلیسی پیشرفته

بهترین بخش کتاب این است که هر دیالوگ همراه با توضیح کلمات و عبارات واژگانی است که در آن گنجانده شده است و همچنین تمرین‌های پر کردن جای خالی برای تمرین درک است. خریداران فکر می کردند که این کتاب یک راه سرگرم کننده و سرگرم کننده برای بهبود گفتاری انگلیسی آنها است.

ویژگی های کلیدی

 • اصطلاحات و عبارات رایج را یاد بگیرید
 • تعاریف کلمات و عبارات جدید
 • فعالیت ها را تمرین کنید

 

100 Phrasal Verbs to Learn for Life (فعل عبارتی برای یادگیری برای زندگی)

بهترین برای افعال عبارتی

چه آنها را دوست داشته باشید و چه از آنها متنفر باشید، نمی توان انکار کرد که افعال عبارتی بخشی ضروری از یادگیری زبان انگلیسی هستند. دیگر چگونه می توانید به طور طبیعی بگویید “چراغ را روشن کن”؟ اگر مطالعه یک لیست طولانی از افعال عبارتی برای شما مناسب نیست، این کتاب گزینه بهتری است.

100 افعال عبارتی برای یادگیری برای زندگی بر روی افعال متداول تمرکز دارد تا وقت خود را با حفظ هزاران کلمه کم فرکانس تلف نکنید.

100 Phrasal Verbs to Learn for Life فعل عبارتی برای یادگیری برای زندگی

افعال عبارتی بر اساس موضوع گروه بندی می شوند تا به خاطر سپردن آنها آسان تر شود. هر کدام به طور متوسط ​​15 جمله مثال دارد که از مطالب معتبر انگلیسی گرفته شده است. همچنین تمرین‌های تمرینی در کتاب و آنلاین برای تقویت آنچه یاد می‌گیرید موجود است.

بسیاری از داوران می‌گویند که این کتاب هم برای زبان‌آموز مستقل و هم برای یک کلاس ESL یک کتاب «باید» است. نظر خود را در مورد کتاب اینجا ببینید.

ویژگی های کلیدی

 • 100 مورد از رایج ترین افعال عبارتی را یاد بگیرید
 • جملات مثال زیادی برای هر فعل
 • برای بررسی درک، آزمون‌ها را تمرین کنید

 

چرا باید از کتاب ها برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده کنید؟

کتاب ها یکی از بهترین راه ها برای یادگیری زبان انگلیسی هستند زیرا راحت و مقرون به صرفه هستند. به جای پرداخت هزینه اشتراک ماهانه، می توانید از یک کتاب مادام العمر استفاده کنید.

و از آنجایی که آنها نیازی به فناوری ندارند، می توانید یک کتاب بردارید و در هر جایی مطالعه کنید. کتاب‌ها جامع‌تر از روش‌های دیگر برای مطالعه هستند و توضیحات و مثال‌های مفصلی ارائه می‌دهند و اکنون گزینه‌های زیادی برای خودآموزی وجود دارد تا بتوانید بدون معلم یاد بگیرید.

 

نحوه استفاده از کتاب ها برای یادگیری زبان انگلیسی

برای اطمینان از پیشرفت، یکی از مؤثرترین راه‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی، مطالعه منظم با استفاده از کتاب است. شما باید یک برنامه یادگیری زبان ایجاد کنید و با برنامه ریزی جلسات مطالعه چندین بار در طول هفته، یا بهتر است بگوییم هر روز، به آن پایبند باشید. این به شما امکان می دهد اطلاعات را راحت تر یاد بگیرید و حفظ کنید.

همچنین ایده خوبی است که علاوه بر کتاب از روش های مطالعه دیگری مانند برنامه زبان انگلیسی یا دوره آنلاین استفاده کنید. کتاب‌ها ابزار مفیدی برای یادگیری لغات و گرامر هستند، اما یک برنامه یا دوره آموزشی ممکن است به شما در بهبود صحبت کردن و شنیدن بیشتر کمک کند.

 

نتیجه گیری

بهترین کتاب ها برای یادگیری زبان انگلیسی

اگر به دنبال یک کتاب عالی برای یادگیری زبان انگلیسی هستید، گزینه های زیادی در دسترس است. بسته به اهداف و سبک یادگیری خود، می‌توانید کتاب‌هایی بیابید که بر گرامر، تلفظ، واژگان یا حتی بینش‌های فرهنگی در مورد زبان تمرکز دارند.

قبل از خرید هر کتابی، حتما نظرات آنلاین سایر کاربران را بخوانید – این به شما کمک می‌کند تصمیم بگیرید که آیا این کتاب برای نیازهای شما مناسب است یا خیر. با در دست داشتن کتاب مناسب، سریعتر از همیشه در راه تسلط بر زبان انگلیسی خواهید بود!

 

 پرسش های متداول

بهترین راه برای یادگیری زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم چیست؟

بهترین راه برای یادگیری زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم بستگی به نحوه یادگیری موثر شما و دلایل یادگیری زبان دارد. اگر روشی سرگرم کننده و جذاب می خواهید، اپلیکیشنی مانند Rocket English یا Babbel می تواند به شما در یادگیری کمک کند. اما اگر می‌خواهید عمیق‌تر در این زبان غوطه‌ور شوید، یک کتاب درسی جامع یا کلاس‌های آنلاین با یک معلم انگلیسی مؤثرتر است.

کدام کتاب برای یادگیری زبان انگلیسی بهتر است

English for Everyone کتابی عالی برای کمک به زبان آموزان در هر سطحی برای بهبود زبان انگلیسی خود است. کتاب کاملاً به زبان انگلیسی است، اما مطالب با تصاویر، نمودارها و توضیحات رنگی ارائه شده است تا دستورالعمل ها و مثال ها واضح باشد. این کتاب دارای واحدهایی است که به راحتی قابل دنبال کردن هستند، همراه با یک کتاب تمرین برای تقویت آنچه یاد می گیرید.

به عنوان یک مبتدی انگلیسی از کدام کتاب استفاده کنم؟

یادگیری زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی برای Dummies یک انتخاب مفید برای مبتدیانی است که می خواهند خودآموز این زبان باشند. هر فصل از کتاب واژگان و دستور زبان انگلیسی را آموزش می‌دهد تا به شما کمک کند در موقعیت‌های روزمره حرکت کنید. همچنین نکات تلفظی و همچنین عبارات مفید و موارد دیگر وجود دارد.

آیا می توانم زبان انگلیسی خود را فقط با خواندن کتاب تقویت کنم؟

با خواندن کتاب می توانید زبان انگلیسی خود را تقویت کنید. اینکه چه کتابی می خوانید به سطح شما بستگی دارد. مبتدیان می توانند از استفاده از کتاب درسی خودآموزی که شامل توضیحات، نکات و تمرین های تمرینی است، بهره مند شوند. هنگامی که به سطح متوسط ​​یا پیشرفته رسیدید، می توانید داستان یا غیرداستانی از نویسندگان انگلیسی بخوانید تا مهارت های خواندن و نوشتن قوی تری داشته باشید.

آیا 3 ماه برای یادگیری زبان انگلیسی کافی است؟

به طور واقع بینانه، در عرض 3 ماه می توانید به سطح مکالمه ابتدایی انگلیسی برسید. اما زمان کافی برای مسلط شدن نیست. برای رسیدن به سطح متوسط ​​یا پیشرفته، به زمان بسیار بیشتری برای تمرین، هم به صورت فردی و هم به صورت مکالمه نیاز دارید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *